Theater

filter

Filter op:


Genre
ComedyDansKindervoorstellingFilmSpoken WordTheaterStorytellingMuziekPerformanceTurks gesproken Theater,StorytellingMuziektheaterMultidisciplinair theater

Datum


Toon alles
Maand
maartaprilmeijuni

Serie
#female gazeMozaïek Kids
Filter(s):
Binnenkort in Podium Mozaïek
GASTPROGRAMMERING
Baturay Özdemir - Stand Up
wo 26 mrt '25 19:30
Uitverkocht Jay Francis -
Evolutie
do 27 mrt '25 20:30
Comedy
Meet & Feel
As I Left My Father's House -
Bright Richards
vr 28 mrt '25 20:30
Theater
Gastprogrammering
AmsterDans International Competition
za 29 mrt '25 13:00
Gastprogrammering
AmsterDans International Competition
zo 30 mrt '25 13:00 - ma 31 mrt '25
Niks nieuws -
Laura van Dolron
do 3 apr '25 20:30
Theater, Storytelling
The city she loves me -
Wat We Doen
vr 4 apr '25 20:30
Theater
Nesim el Ahmadi -
Je verzint het niet
za 5 apr '25 20:30
Comedy
gastprogrammering
Azadî -
Yasmin Diktaş
di 8 apr '25 19:30
Moedig voorwaarts -
Damn Honey
vr 11 apr '25 20:30
Theater
Klein, klein vogeltje (4+) -
Lloydscompany
zo 13 apr '25 14:00
Kindervoorstelling, Dans
Meet & Feel
Henna Night Reimagined -
Can Bora
vr 18 apr '25 20:30
Performance
met afterparty
Agora Meyhanesi -
reART Collective
za 19 apr '25 20:30
Muziek
Gastprogrammering
Kirli Sepeti -
Aziz Aslan, Onur Buldu, Ugur Bilgin
za 26 apr '25 20:15
Turks gesproken
#female gaze
Ilmu Ilmu (try-out) -
Nicole Vervloed
za 3 mei '25 20:30
#female gaze
Ilmu Ilmu (première) -
Nicole Vervloed
zo 4 mei '25 21:00
Voorpremière
Wachtlijst De 9e -
Nederlands Blazers Ensemble (NBE)
do 8 mei '25 20:30
Muziek
gastprogrammering
Sabotaj -
Bülent Emrah Parlak & Barış Atay
vr 16 mei '25 20:00
Tribute to Sezen Aksu -
Ezgi Köroğlu
za 24 mei '25 20:30
Muziek
Uitverkocht Climate Confessions Booth -
Laura van Dolron
vr 30 mei '25 19:00
Geen verhaal -
Laura van Dolron
za 31 mei '25 14:30
Theater
Heel -
Laura van Dolron
za 31 mei '25 20:30
Theater
Keti Koti Conference -
Jeffrey Spalburg & DJ Phantom
vr 27 jun '25 20:30
Comedy, Multidisciplinair theater
gastprogrammering
Verhalen, Liederen en Herinnering -
Bato Neti
ma 30 jun '25 20:00
Prijzen voor deze voorstelling:
Normaal
35.00

The Last Poets in Amsterdam
Abiodun Oyewole, Felipe Luciano, Sharrif Simmons en Baba Don Babatunde

di 25 mrt '25 , 20:30
Spoken Word, Multidisciplinair theater
Theaterzaal

De legendarische The Last Poets live in Podium Mozaïek, Amsterdam

The Last Poets, vertegenwoordigd door originele en oprichtersleden Abiodun Oyewole en Felipe Luciano, samen met Sharrif Simmons en Baba Don Babatunde komen 25 maart naar Podium Mozaïek in Amsterdam. Met gastoptredens van o.a. het Amsterdam Andalusisch Orkest, Gershwin Bonevacia, Zaïre Krieger, Luan Buleshkaj & Manu van Kersbergen. Gepresenteerd door: Podium Mozaïek, Amsterdam Andalusian Orchestra, Black Soil Film Festival & MAQAM.

Historische avond met filmvertoning & concert

Op 25 maart brengen The Last Poets hun boodschap naar Amsterdam met een avond vol poëzie, muziek en dialoog. Podium Mozaïek en Black Soil Film Festival starten de avond met de vertoning van de documentaire ‘The Last Poets / Made in Amerikkka’ (klik hier voor info & tickets), gevolgd door een Q&A met de leden van The Last Poets in levende lijve. De film biedt een intiem portret van hun reis, invloed en activisme door de jaren heen. 

We vervolgen de avond met The Last Poets live in concert die hun meeslepende spoken word brengen ondersteund en in samenwerking met betoverende muzikale arrangementen van het Amsterdam Andalusisch Orkest. Met gastoptredens van o.a. Nederlandse dichters Gershwin Bonevacia, Zaïre Krieger, Luan Buleshkaj en Manu van Kersbergen.

The Last Poets zijn meer dan een groep - ze zijn een beweging. Een stem van verzet en inspiratie die generaties heeft gevormd en nog steeds doorklinkt in de hedendaagse muziek- en kunstscène. Koop nu kaarten om onderdeel uit te maken van een historische avond waarin levende legendes aan het woord komen.

 

Programma

18:45 | Filmvertoning: ‘The Last Poets / Made in Amerikkka’ + Q&A met The Last Poets | Tickets à €10,- verkrijgbaar via deze link!

20:30 | Concert: The Last Poets featuring Amsterdam Andalusisch Orkest, Gershwin Bonevacia, Zaïre Krieger, Luan Buleshkaj en Manu van Kersbergen  | Tickets à €35.- verkrijgbaar via deze link!

22.15 | Na afloop van het concert volgt een Meet & Greet  met The Last Poets en een afterparty met DJ Lovesupreme.

 

Combticket film en concert à €40,-, verkrijgbaar via deze link!

 

The Last Poets: De grondleggers van hiphop en spoken word 

Op 19 mei 1968, op de verjaardag van Malcolm X, ontstonden The Last Poets in Harlem, New York, een collectief die met een explosieve mix van poëzie, jazz en vroege hiphop uitgroeide tot de stem van een generatie die zich verzette tegen racisme en ongelijkheid  De invloed van de groep reikt tot ver buiten de jaren zestig en ze worden gezien als de grondleggers van spoken word en politieke rap. Artiesten als Nas, Common en Erykah Badu noemen hen als één van hun grootste inspiratiebronnen. 

Met klassiekers als When the Revolution Comes en This Is Madness maakten The Last Poets, Abiodun Oyewole, David Nelson and Gylan Kain, maakte in de jaren '70 een diepe indruk op de muziekscène. Hun werk, doordrenkt met rauwe eerlijkheid en revolutionaire energie, blijft relevant in een wereld die nog steeds worstelt met ongelijkheid en onderdrukking. In 2018 maakten zij een krachtige comeback met het album Understand What Black Is, waarin hun scherpe teksten samensmolten met reggae en jazzinvloeden. In 2024 keerden zij terug met Africanism, een album waarop ze samenwerkten met gerenommeerde Afrobeat- en jazzmuzikanten. De groep is gegroeid van drie poëten en een drummer, tot zeven jonge zwarte en Spaanstalige poëten: Umar bin Hassan, Abiodun Oyewole, David Nelson, Gylan Kain, Felipe Luciano, Jalal Mansur Nuruddin, Suliaman El- Hadi, en twee drummers Nilaja Obabi and Baba Don. Nieuwe generatie leden The Last Poets zijn: Shariff Simmons, Aja Monet en Khaiim the Rapoet. www.thelastpoets.com

Terug naar overzicht