Theater
Filter op:
MuziekComedyTheaterGastprogrammeringToneelBeeldende kunstDansKindervoorstellingBeeldend theater,KindervoorstellingComedy,GastprogrammeringMuziek,GastprogrammeringMuziektheaterBeeldend theaterMultidisciplinair theaterFilm
Datum
Toon alles
Trojaanse Wijven
Dewi Reijs
Een multiculturele theater experience met verhalen van nu over vrouwen op de vlucht
Actrice en theatermaker Dewi Reijs komt met een moderne bewerking van Trojaanse Vrouwen van Euripides met verhalen van nu. De avondvullende versie van Trojaanse Wijven van 90 minuten wordt Dewi’s officiële debuut als theaterregisseur. Het stuk speelt zich af op een drijvend podium in het zwembad en het publiek draagt koptelefoons. Dit is geen standaard voorstelling, maar een intieme beleving. De eerste zwembadtour van Nederland!
Geen stoffig geklaag, maar een multiculturele theater experience verteld door een all female cast met roots in Somalië, Syrië, Palestina, Algerije, Marokko, Suriname en Nederlands-Indië. De actrices vertellen over hun familiegeschiedenis, oorlog, vluchten en migratie. De zee, het water is nauw verbonden aan deze voorstelling. Immers kwamen de Grieken aan op schepen en namen hun buit, de vrouwen, mee over water.
De locatie:
SportPlaza Mercator
Jan van Galenstraat 315, 1056 CB Amsterdam
Credits
Original tekst: Euripides
Concept, regie, tekst: Dewi Reijs
Coach: Nanouk Leopold
Dramaturg: Céline Buren
Spel: Khadija Sabriye, Safaa Khelifati, Dewi Reijs, Seweta Zirak en Samantha Wielkens
Componist: Tarek Muazen
Licht- en decorontwerp: Taçiser Sevinc
Kostuumontwerp: Fares Moses
Producent: Buddy Film Foundation
In samenwerking met Werkplaats Walhalla
Interview in Koffietijd: Trojaanse Wijven
Nieuwsbrief
Wil je op de hoogte gehouden worden?
Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!